Masaż Erotyczny vs Masaż Relaksacyjny – Poznaj wszystkie różnice

Czym różni się masaż erotyczny od masażu relaksacyjnego? Poznaj najważniejsze różnice i podobieństwa między masażem erotycznym i masażem relaksacyjnym.

Różnice pomiędzy Masażem Erotycznym i Masażem Relaksacyjnym (nieerotycznym)

Choć Masaże Relaksacyjne i Masaże Erotyczne mają ze sobą wiele wspólnego, istnieją między nimi pewne zasadnicze różnice. Oto największe różnice pomiędzy nieerotycznymi masażami relaksacyjnymi a masażami erotycznymi.

Cel

Celem Masażu Relaksacyjnego jest wprowadzenie klienta w stan relaksu oraz zmniejszenie napięcia i bolesności ciała. Masaż Erotyczny zapewnia relaks i może skupiać się na poprawie kondycji ciała (w zależności od rodzaju masażu i masażystki), ale dodatkowo celem Masażu Erotycznego jest pobudzenie klienta i zapewnienie mu przyjemności i spełnienia seksualnego. Masaż erotyczny to także okazja do zgłębienia swojej seksualności i poznania, jaki rodzaj stymulacji sprawia tobie przyjemność.

Lokalizacja

Masaż Relaksacyjny zazwyczaj odbywa się w SPA/studio masażu, hotelowym spa lub w domu klienta. Masaż erotyczny może odbywać się w bardziej kameralnych miejscach jak mieszkanie masażystki, pokój hotelowy klienta, ale może też zostać wykonany w salonie masażu erotycznego.

Stół do masażu czy mata

Podczas Masażu Relaksacyjnego klient zazwyczaj leży na stole do masażu. Masaże Erotyczne najczęściej wykonywane są na macie lub na łóżku przystosowanym do masażu.

Pokój do masażu

Pokoje do masażu wykorzystywane do masaży relaksacyjnych i masaży erotycznych mogą być bardzo podobne. Jedyną znaczącą różnicą jest to, że w gabinecie masażu erotycznego często wokół maty do masażu rozmieszczone są duże lustra.

Atmosfera

Podczas masażu relaksacyjnego panuje bardzo spokojna atmosfera, choć raczej formalna/profesjonalna. Podczas masażu erotycznego atmosfera jest zazwyczaj bardziej nieformalna, swobodna i intymna.

Ubiór

Podczas Masażu Relaksacyjnego masażystka jest w pełni ubrana. Klient może mieć na sobie bieliznę lub być przykryty ręcznikiem. Podczas Masażu Erotycznego zazwyczaj zarówno masażystka, jak i klient są całkowicie nadzy. W niektórych przypadkach masażystka może być topless lub mieć na sobie bieliznę.

Masowane części ciała

Podczas Masażu Relaksacyjnego masażystka masuje niemal całe ciało klienta – części intymne są pomijane. Podczas Erotycznego Masażu Całego Ciała masażystka zajmuje się dosłownie całym ciałem, łącznie z miejscami intymnymi. Klient masowany jest od stóp do głów (chyba, że woli nie uwzględniać niektórych partii ciała).

Masaż Erotyczny a Msaż relaksacyjny - poznaj najważniejsze różnice

Techniki

Techniki stosowane w obu rodzajach masażu mogą być bardzo podobne. Zazwyczaj Masaż Relaksacyjny i Masaż Erotyczny opierają się na technikach Masażu Szwedzkiego / masażu klasycznego. Dodatkowo Masaż Erotyczny często wykorzystuje techniki takie jak masaż Nuru i oczywiście wiele technik masażu intymnego podczas Masażu Lingam.

Tempo i dotyk

Poddając się Masażowi Erotycznemu możesz zauważyć, że tempo masażu jest znacznie wolniejsze i spokojniejsze, a dotyk bardziej zmysłowy niż podczas Masażu Relaksacyjnego.

Zaangażowanie klienta

Podczas Masażu Relaksacyjnego klient pozostaje bierny i otrzymuje masaż bez żadnego własnego zaangażowania / aktywności. Podczas niektórych Masaży Erotycznych klient może stać się nieco bardziej aktywny i na przykład cieszyć się wzajemnym dotykiem, wzajemnym masażem, pieszczotami itp.

Kwalifikacje masażystki

Kwalifikacje masażystek wykonujących masaże relaksacyjne i masaże erotyczne mogą być dość podobne. W obu dziedzinach – masażu relaksacyjnego i masażu erotycznego – można spotkać wykwalifikowane i niewykwalifikowane masażystki wykonujące masaże profesjonalne lub amatorskie. Wszystko zależy od Twoich wyborów i dobrego rozeznania, aby znaleźć masażystkę, która spełni Twoje oczekiwania.

Płeć masażystki / masażysty

Klienci korzystający z masażu relaksacyjnego często nie wybierają terapeuty lub płeć masażysty nie odgrywa dużej roli. Natomiast w Masażach Erotycznych klienci wybierają płeć masażysty / masażystki na podstawie swoich preferencji seksualnych i orientacji seksualnej. Płeć w masażach erotycznych odgrywa znaczącą rolę.

Cena

Zwykle cena Masażu Erotycznego jest znacznie wyższa niż cena Masażu Relaksacyjnego. Różnica w cenie staje się większa, jeśli weźmiemy pod uwagę masaże mocno erotyczne, takie jak masaż Nuru czy masaż GFE – to najdroższe masaże erotyczne.

Płatność

Zazwyczaj klienci płacą za Masaż Relaksacyjny po sesji. Za masaż erotyczny należy uiścić opłatę przed sesją – jest to powszechna praktyka przy masażach erotycznych i innych usługach erotycznych.

Legalność

W Polsce zarówno masaże relakacyjne, jak i erotyczne są w pełni legalne.
Inaczej sprawa ma się, gdy mówimy o zagranicy – w wielu krajach masaże erotyczne są niestety nielegalne. Warto o tym pamiętać, wybierając się w podróż.

Masaż erotyczny vs masaż relaksacyjny - porónanie, najważniejsze różnice

Więcej o masażach erotycznych

Dowiedz się więcej o masażach erotycznych z mojego bloga lub zapoznaj się z moją ofertą:

Masaż Erotyczny Warszawa // Masaż Nuru Warszawa // Masaż Lingam Warszawa // Masaż GFE Warszawa

Sensual massage in Warsaw with Nicole Kaminski

Jestem profesjonalną prywatną masażystką oferującą masaż erotyczny w Warszawie. Na moim blogu piszę o tematach związanych z moją pracą, masażach erotycznych, zmysłowości i intymności. Znajdziesz tu także pomocne wskazówki dla klientów, któzy chcieliby spróbować swojego pierwszego masażu erotycznego.

18+

Ta strona zawiera treści dla dorosłych. Potwierdź, że jesteś pełnoletni i wejdź na stronę lub opuść stronę.